Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı Nerede?

Günü, merdivenlerin en tepesinde alacağınız bir fotoğraf karesiyle başlatıp; dalgaların maviyi beyaza boyadığı kıyı şeridinde ailenizle denizin, dalgaların ve güneşin keyfini çıkarıp günün yorgunluğunu yine o merdivenlerde tatlı tatlı hissederek çıkarken finalde alacağınız bir gün batımı karesi sizleri yine buraya getirecektir.

Kaputaş plajı, Akdeniz Bölgesi'nin en batı kıyısında, Kalkan'a 7 km, Kaş'a 20 km mesafededir.  Doğa harikası bu plaj; sarp kayaların denize ulaştığı alanda, küçük çakılların oluşturduğu bir koydadır. Bu kayaların verdiği yüksekliği aşmak tabii ki de onlarca merdivenle mümkün olacak. Bu yolun ve Kaputaş Plajı'nın yapımında yaşamını yitiren işçilerin isimlerini de köprüden geçerken yamaca yazılı şekilde göreceksiniz; bizlere bu güzelliği yaşama fırsatını veren bu insanlara da sonsuz teşekkür etmek gerekir.

                                                       Kaputaş Plajına Ulaşım                                                         

Kaputaş plajına aracınızla gitmek mümkün; eğer aracınız yoksa toplu taşıma da kullanabilirsiniz. Kaş ve Kalkan merkezlerindeki otobüs terminallerinden yarım saatte bir seferler düzenlenmektedir. Aracınızla gitmeyi düşünüyorsanız, kalabalık yaz döneminde aracınız için park yeri sorunu olabilir. Biraz bekleyerek bu sorunu aşmanız mümkün, çünkü oldukça yoğun ve sürekli bir insan sirkülasyonu yaşanıyor.

Kaputaş Plajı ve İmkanları

Kaputaş Plajı'nın en güze yanı resmedilmesi oldukça keyifli, tabiri caizse fotojenik bir plajdır. Mavi sulara ve o keyifli dalgalara ulaşırken kullanacağınız her bir merdivende farklı bir kare çekmek isteyeceksiniz. Kış dönemlerinde bile insanların, üzerinden geçerken durup, bir kare aldıkları bu plaj, bu bölgeye gelmiş olan her tatilcinin koleksiyonunda bulunması gereken fotoğraf kareleri ve tatil anıları sunmaktadır. Dalgaların ve çakıl taşlarıyla keyfinize keyif katmanız için Kaş Belediyesi kontrolündeki sosyal tesis ve şezlong, şemsiye imkanı da bulunmaktadır. Plajın içinde bulunan ve doğal ahşap bir görüntüyle süslenmiş olan, bu yazlık kafeterya sizlere içecek ve yemek imkanı sunmaktadır. Ayrıca kafeteryanın biraz arkasına yürüdüğünüz zaman duş, soyunma kabini ve tuvalet bölümünü de göreceksiniz. 

Kaputaş Plajı'na Yakın Konaklama

Kaputaş Plajı bulunduğu konum dolayısıyla Kaş ve Kalkan arasındadır. Bu konum dolayısıyla en yakın konaklama yerleri Kalkan ve Kaş bölgelerindedir. Bu yörede pansiyon, butik otel gibi seçenekler mevcut olmakla beraber; kiralık villa, günlük kiralık apart gibi daha fazla özel olan sunan seçenekler de mevcut.

Siz de Kaputaş Plajın'ı ziyaret etmek ve bu yörede konaklamak istiyorsanız; web sitemizdeki kiralık villa ve günlük kiralık apart seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca balayı villaları, muhafazakar villalar, deniz manzaralı villalar, çocuk havuzlu villalar gibi daha birçok kategoride seçeneklerimizle ilgili bizi arayıp, tatil planlamanızı yapmanız için yardım alabilirsiniz.

Yorumlar

Villalarımızda Konaklayan Misafirlerimizin Yorumları