Kiralama Sözleşmesi

                                                         KASKAVİLLA KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

  

1. Bu sözleşmede bundan böyle villayı kiralayan 'Kiracı', villayı kiraya veren ise 'Kaska Villa' olarak anılacaktır.

2. Bu sözleşme, Kiracı ve Kaska Villa arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirlenmiş bir süre için www.kaskavilla.com isimli internet sitesinde listelenmiş olan herhangi bir apart veya villanın kiralanması için yapılmıştır.

3. ‘’www.kaskavilla.com’’ üzerinden ilgili villaya ya da aparta web sitemiz üzerinden talep gönderip, ön ödemenin ödenmesi ve rezervasyonun tamamlanması ile birlikte Kiracı ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş olurlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, Kaska Villa'ya rezervasyonu tek taraflı iptal etme; Kiracının villayı terk etmesini isteme ve alınan ödemeyi iade etmeme hakkını verir.

4. Kiracılar bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini Kaska Villa'nın onayı olmadan üçüncü kişilere devredemezler; Kaska Villa bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini üçüncü kişilere devredebilir.

5. Rezervasyonun gerçekleşmesi için toplam kiralama bedelinin %30'u ön ödeme olarak alınır. Ön ödeme gerçekleştikten sonra rezervasyon ile ilgili bilgi Kiracıya mail yoluyla gönderilir. Ön ödemenin gerçekleşmesi ile Kiracı bu sözleşmedeki şart ve koşulları kabul etmiş olur. Kiracı kalan ödemeyi ilgili villaya giriş yaparken ödemekle yükümlüdür.

6. Kiracı giriş yaptıktan sonra, herhangi bir sebepten dolayı çıkış yapmak isterse veya çıkış yaparsa ücret iadesi yapılmaz.

7. Kaska Villa yapılan kiralama ile ilgili olarak Kiracı ile villa/apart sahibi arasında aracı olmasından dolayı; komisyonculuk faturası keser.

8. Rezervasyon için gönderilen ön ödemenin iadesi yoktur.

9. Rezervasyonu gerçekleşen tarihe 60 gün veya daha fazla süre kalan iptallerde toplam bedelin %50'si, 60 ile 31 gün arası yapılan iptallerde toplam bedelin %70'i, 30 gün ve daha az süre kala yapılan iptallerde veya iptali bildirmeksizin Kiracının gelmemesi durumunda toplam bedelin tamamı Kiracıdan tahsil edilir.

10. Rezervasyon tarihi değiştirilmek istenirse, aracılığı yapılan villa/apart sahibinin kabul etmesi durumunda 250 tl ek ücret ile tarih değiştirilebilir; ancak seçilen villa/apart değiştirilemez.

11. Rezervasyon iptali aracılığı yapılan villa/apart sahibi ya da Kaska Villa tarafından gerçekleşirse; Kaska Villa  Kiracının yatırmış olduğu ön ödemenin tamamını iade etmekle yükümlüdür.

12. Kaska Villa, villa/apart sahipleri ve Kiracılar arasında aracılık yapan bir internet sitesidir ve kiralanan villa/apart ile ilgili yaşanabilecek aksaklıklardan (kaza, hastalık, yangın, hırsızlık, ölüm, boğulma, gezi, alışveriş, yiyecek, eğlence, ulaşım, seyahat, enerji kesintisi) kaynaklı sorumluluk kabul etmez ve bütün sorumluluk villa/apart sahibinindir. Kaska Villa, Kiracıdan gelen şikayetleri en hızlı şekilde ilgili kişilere aktarmak ile sorumludur.

13. Havuz ve bahçe temizliği, elektrik, su, internet gibi giderler için ekstra bir ücret talep edilmez.

14. Havuz bakımı için sorumlu personelin periyodik bakımları yapabilmesi adına gerekli alanlara girmesi ve o alanlarda bulunması gerekir.

15. Günlük, haftalık ve aylık kiralamalara giriş temizliği fiyata dahildir; bir haftadan fazla süreli olan kiralamalarda haftalık temizlik fiyata dahildir; ekstra temizlik veya çarşaf değişimi ücrete tabidir.

16. Bazı villa veya apart sahiplerimizin özel isteğinden kaynaklı, bir hafta altı rezervasyonlarda temizlik ücreti istenebilir ya da bir hafta altında kiralamaya izin verilmez. 

17. Isıtmalı havuzlu seçeneklerde var olan havuzların sıcaklığı 20 santigrat ile 29 santigrat arasında değişiklik gösterir. Elektrik kesintisi kaynaklı havuzun ısınmaması durumunda Kaska Villa sorumlu değildir.

18. Kiralanan konutun yüzme havuzu ve duşundan gelen sudan meydana gelen hastalık ve alerjiden Kaska Villa sorumlu değildir.

19. Kiralanan apart/villa çevresinde veya bünyesinde bulunan hayvanlardan, haşerelerden, böceklerden ve gübre kaynaklı kokulardan Kaska Villa sorumlu değildir. Doğa içerisinde bulunan villalarda bu gibi durumlar olabilir.

20. Girişte 500 tl ile 2000 tl arasında hasar depozitosu alınıp; bir hasar oluşmaması ve evin temiz şekilde bırakılması durumunda çıkışta iade edilir; çıkışta bir hasar oluştuğu tespit edilirse bu hasar depozitodan tahsil edilip, kalan miktar Kiracıya iade edilir; depozito bu hasarı karşılamaya yetmiyorsa, kalan miktar Kiracıdan o an nakit olarak tahsil edilir.

21. Kiralanmak istenen villa veya apartın websitemizdeki detay sayfasında belirtilen kişi kapasitesinden daha fazla kişinin konaklamasına izin verilmez; belirtilen kişi sayısından fazla kişi olması durumunda villa/apart sahibi bu kişileri evden çıkarma ya da ek ücret isteme hakkına sahiptir. Konaklayacak kişi sayısına 2 yaşından büyük olan her çocuk dahil edilir ve sayı buna göre hesaplanır.

22. Kiralanan mülkün içerisinde evcil hayvan bulunmasına ve sigara içilmesine izin verilmez.

23. Villaya giriş saati en erken 16:00, çıkış saati ise en geç 10:00 dur.

24. Kiracıların hayat, sağlık, hırsızlık ve seyahat gibi kişisel sigortalarını yaptırmaları tavsiye edilir.

25. Kiracılar kiralama süresince çevreyi rahatsız edecek veya suç teşkil eden davranışlarda bulunması durumunda Kaska Villa Kiracıların rezervasyonunu iptal etme hakkına sahiptir ve ücret iadesi yapılmaz.

26. Muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen) kategorisindeki villaların, dışarıdan görünmemesi konusunda %100 garanti verilmez ve oluşabilecek durumlarda Kaska Villa sorumluluk kabul etmez.

27. Kaska Villa, Kiracıların ad, soy ad, adres, telefon numarası, mail adresi gibi kişisel bilgilerini üçüncü kişilerle paylaşmaz; bu bilgiler istatistiksel veriler almak ve  kampanya bilgilendirmeleri yapmak için kullanılır. Bu veriler siber saldırılar sonucu üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda; Kaska Villa sorumluluk kabul etmez.

28. Kiracıların kiraladıkları apart veya villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır.

29. Kiralanan villa/apart ile ilgili yol, coğrafi konum, dekorasyon ve kullanılan malzeme ile ilgili oluşabilecek memnuniyetsizlik ve problemlerden Kaska Villa sorumlu değildir.

30. Kaska Villa'nın verdiği coğrafi konum verileri yaklaşık verilerdir.

31. Mülkün yapımında kullanılan veya sunduğu olanaklardan kaynaklı yaşanabilecek kazalardan, problemlerden, ölümlerden; ayrıca  böcek ısırması, zehirlenme, alerji gibi sağlık problemlerinden Kaska Villa sorumlu değildir.

32. Doğa ile iç içe sunduğumuz villa/apart seçeneklerimizde böcek ve haşere gibi oluşabilecek problemlerden Kaska Villa sorumlu değildir.

33. Kaska Villa ile ilgili internet sitesinde var olan resimlerdeki renk, büyüklük, küçüklük veya bazı dekorasyon ürünlerinin değiştirilmesi sonucu rezervasyon iptali söz konusu değildir.

34. Kontrol dışı gerçekleşen toplumsal ve sosyal olaylarda ya da bireysel mücbir nedenlerde ( savaş tehdidi, terör faaliyetleri, doğal afetler, sağlık riskleri, salgın ya da 1. dereceden yakının vefat durumu gibi)  kaynaklanan rezervasyon iptallerinde ücret iadesi yapılır.

35. Kamu veya özel şirket çalışanlarının izin iptali durumlarında kiralama şartları tamamen geçerlidir.

36. Kiralanan konuttan kaynaklanan ve tamiri mümkün olmayan arızalarda ise konutta konaklanmayan gün sayısı hesaplanarak ödeme yapılır, konaklanan gün ücreti iade edilmez.

37. Kiracı kiraladığı apart veya villaya taahhüt ettiği tarihte giriş yapmak ve kalan ödemesini teslim etmek zorundadır; Kiracı rezervasyon süresi içinde farklı bir tarihte giriş yapmak isterse, kalan rezervasyon bedelinin tamamını rezervasyonun asıl başlangıç gününde ödemekle yükümlüdür. Ödemenin yapılmaması durumunda Kaska Villa yasal yollara başvurma hakkına sahiptir.

38. Kiracı, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın 27.11.2014 tarih ve Resmi Gazete 29188 Sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik' in Cayma Hakkının İstisnaları başlıklı 15/g maddesi gereği, hiçbir şekilde cayma hakkını kullanamayacaktır.

39. Herhangi bir villa veya apart için rezervasyon yaptıran Kiracı yukarıdaki şart ve koşulları tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bu şart ve koşullara aykırı bir davranış Kaska Villa'ya rezervasyonu tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama ve ücretin tamamını talep etme hakkı verir.

40. Ayrılabilirlilik: Sözleşme’nin esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlülüğünü etkilemeyecektir. 

41. Kiracı kabul ettiği bu sözleşme ile birlikte ‘’Gizlilikve Güvenlik Politikası’’nı da kabul etmiş sayılır.

42. Bu sözleşme ile ilgili konularda ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

43. ‘’Kaska Villa’’ ve ‘’www.kaskavilla.com’’, Kaska Emlak Turizm İnşaat Tic. Ltd. Şti adına tescillenmiş bir markadır.

 

 Firma Bilgilerimiz:

Kaska Emlak Turizm İnşaat Tic. Ltd. Şti

Adres: Kalkan Mahallesi, Şehitler Caddesi No:31/1  Kaş / ANTALYA

Tel :+90 242 855 12 34 – +90 537 455 50 07

Mail : info@kaskavilla@gmail.com

 

 


Anasayfa

WhatsApp

İletişim

Menu
Sizlere daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitemizi arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. kaskavilla.com'u kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz.