Dalyan Villaları

Muğla'nın Ortaca ilçesinde bulunan Dalyan, dünyaca ünlü bir tatil beldesidir.  Fethiye ilçesi ile Marmaris ilçesi arasında bulunan Dalyan; yeşil doğası ve tarihi coğrafyası ile her yıl gittikçe popüler hale gelen bir tatil beldesi konumundadır.

Dalyan isminden de anlaşılacağı üzere temel geçim kaynağı balıkçılık olan bir beldedir ki Dalyan kelime anlamı olarak da ''Balık Kapanı'' anlamına gelmektedir; her geçen gün artan turizm talebi nedeni ile bir çok villa ve turistik tesis yapılmaya başlanmış olup; web sitemizde Dalyan bölgesinde var olan kiralık villaları görebilirsiniz.

Dalyan bölgesinde genel anlamda Akdeniz iklimi hakimdir. Yemyeşil ormanları ile tertemiz havanın ve doğanın keyfini çıkarabileceğiniz bir yerdir. Dalyan'da çamur banyosu ile cildinize de doğal bir bakım yapmanız mümkündür.

Dünyaca ünlü İztuzu Plajı da Dalyan'da bulunmaktadır ve deniz kaplumbağalarının doğal yumurtlama alanı olduğu için koruma altındadır. Işık yapmak ve gürültü yapmak bu deniz kaplumbağalarını ürkütmemek amacıyla kesinlikle yasaktır. İztuzu Plajı sığ bir plaj olduğu için, çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için oldukça keyifli bir keyif olacaktır.

 Dalyan Muğla yöresindeki diğer tatil beldelerine oldukça yakın konumdadır. Yakın olmasından kaynaklı, bir çok turistik gezi ve aktivite ile tatilinizi daha eğlenceli şekilde geçirebilirsiniz.  Dalyan'a gelmişken görmeniz gereken ünlü gezi noktaları; Likya Kaya mezarları, Kaunos Antik Kenti, Dalyan Nehri, Sülüngür Gölü, Karya Kaya Mezarlarıdır.

Dalyan'da kiralık villanızda tatil yaparken; villanızda vakit geçirebilir veya yöreyi keşfedebilirsiniz. Dalyan'a gelmişken yöresel lezzetlerin tadına bakmak, deniz ürünleri ile ünlü olan bu bölgede bu lezzetlerin tadına bakmadan dönmek istemeyeceksiniz. Siz villanızda tatil yaparken belki dışarı çıkmak istemeyebilirsiniz; bu nedenle civarda paket servis yapan restoranların bu hizmetinden yararlanabilirsiniz ve havuzun keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Dalyan'da günü birlik tekne turu, dalış, rafting, doğa yürüyüşü, safari gibi bir çok farklı aktivite de bulunabilirsiniz. Dalyan'a gelmişken Ölüdeniz bölgesini ziyaret edip; dünyaca ünlü bu plajın da keyfine varabilirsiniz ve paraşütle atlama seçeneğini denemek isteyebilirsiniz.

Dalyan'a karayolu ile gelmek mümkün, uçakla gelmek isterseniz Dalaman havaalanına uzaklığı ise 28 kilometredir.

Dalyan'da tatili hakkında detaylı bilgileri bu yazımızla aktarmaya çalıştık. Şimdi size uygun kiralık villa veya apartı bulalım. Burada Dalyan bölgesinde bulunan kiralık villa ve apartları listeledik.


Anasayfa

WhatsApp

İletişim

Menu
Sizlere daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitemizi arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. kaskavilla.com'u kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz.